Odcinek 2x01

Opis 1. odcinka drugiego sezonu serialu Miecz Prawdy (ang. Legend of the Seeker). Tytuł odcinka: Naznaczony (ang. Marked). Premiera: 07.11.2009r.

Reżyseria:

Mark Beesley

Scenariusz:

Kenneth Biller & Stephen Tolkin

 

Opis:

Wszyscy świętują zwycięstwo nad Darken Rahlem. Podczas uczty biesiadników atakuje przerażający stwór - screeling pochodzący z zaświatów. Doprowadza on Richarda, Kahlan i Zedda do szczeliny między światem żywych i światem umarłych. Jedynym ratunkiem dla żyjących jest odnalezienie Kamienia Łez.

Tymczasem w wiosce zjawiają się Mord-Sith i porywają małe dziewczynki. Richard dowiaduje się, że Darken Rahl był jego bratem. Udaje mu się skłonić do współpracy D'harańskich żołnierzy i zwykłych ludzi. Przy pomocy Cary (wygnanej Mord-Sith) ratują dzieci. Zedd dowiaduje się od wiedźmy Shoty, że Richardowi nie uda się pokonać Opiekuna oraz, że musi obwołać nowego Poszukiwacza. Nie mówi nic o tym reszcie. Richard, Kahlan, Zedd i Cara wyruszają na poszukiwanie Kamienia Łez. Nocą, w czasie warty, chłopaka nawiedza duch Darkena Rahla i naznacza go jako tego, co zniszczy wszelkie życie.

29-06-2022, 03:29

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com