Odcinek 2x02

Opis 2. odcinka drugiego sezonu serialu Miecz Prawdy (ang. Legend of the Seeker). Tytuł odcinka: Baneling (ang. Baneling). Premiera: 14.11.2009r.

Reżyseria:

Michael Hurst

Scenariusz:

Chad Fiveash & James Stoteraux


Opis:

Zgodnie ze wskazówkami Kodeksu z Aydindril, Richard, Zedd, Cara i Kahlan kierują się do Klasztoru Ulricha w nadziei, że tamtejszy opat odpowie im jak znaleźć Kamień Łez. Na miejscu okazuje się, że Klasztor spalono, a wszyscy ludzie zniknęli.

Trop prowadzi do Tothrayne, obozu śmierci, pozostającego obecnie pod wodzą d'harańskich wojsk. Richard i pozostali przypuszczają atak na obóz i uwalniają więźniów. Od pozostałego przy życiu mnicha dowiadują się, że opata zgładzono, a jego najcenniejszy skarb - złoty medalion zrabowano wraz z innymi kosztownościami. Z pomocą Cary udaje się go odnaleźć, a wraz z nim chłopaka imieniem Flynn, który został przez medalion naznaczony tajemniczą runą. W międzyczasie okazuje się, że ciała zabitych żołnierzy zniknęły - to Opiekun dał im szansę na drugie życie jako banelingi, czyli istoty, które aby żyć muszą zabijać. Z zaświatów powraca także opat klasztoru i tłumaczy Richardowi co należy zrobić z runą z medalionu. Tymczasem zmartwychwstali D'harańczycy szykują atak na obóz...

29-06-2022, 02:35

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com