Odcinek 2x03

Opis 3. odcinka drugiego sezonu serialu Miecz Prawdy (ang. Legend of the Seeker). Tytuł odcinka: Złamana (ang. Broken). Premiera: 21.11.2009r.

Reżyseria:

Chris Martin-Jones

Scenariusz:

Nicki Paluga

Opis:

  W czasie snu Kahlan nawiedza dziwna wizja: spotyka dziewczynkę, która powiadamia ją, że niedługo będzie ostatnią ze Spowiedniczek. Po przebudzeniu dziewczyna natychmiast podejmuje decyzję o wyruszeniu do Valerii, aby sprawdzić, czy z jej siostrą jest wszystko w porządku. Cara jednak informuje ją, że wszystkie spowiedniczki żyjące w Valerii nie żyją, a siostrę Kahlan, Denee zabiła osobiście.

Kahlan dostaje ataku Con Dar, co zmusza Mord Sith do ucieczki. W trakcie zamieszania ucieka Flynn. Zedd rusza jego tropem. Cara, po ucieczce z obozu postanawia wstąpić do swego domu rodzinnego, który znajduje się niedaleko. Spotyka tam swoją siostrę, jednak niedługo potem za sprawą zdrady jej męża zostaje ujęta przez okolicznych mieszkańców i postawiona przed sądem. Przypadkowo obradom ma przewodniczyć sama Matka Spowiedniczka. W roli obrońcy Cary występuje Richard.

29-06-2022, 01:45

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com