Odcinek 2x04

Opis 4. odcinka drugiego sezonu serialu Miecz Prawdy (ang. Legend of the Seeker). Tytuł odcinka: Dotknięty (ang. Touched). Premiera: 28.11.2009r.

Reżyseria:

Garth Maxwell

Scenariusz:

Arika Lisanne Mittman


Opis:

Pamiętając o swojej wizji, Kahlan postanawia dowiedzieć się czy na świece są jeszcze jakieś Spowiedniczki oprócz niej. Prosi Nocne Ogniki, aby pomogły w poszukiwaniach. Jeden z nich natrafia na Annabelle, młodą dziewczynę trzymaną zamkniętą w wieży przez swojego ojca.

Nie ma ona pojęcia o swoim darze. Wkrótce Richard i Kahlan odnajdują ją także dziewczynę, przy okazji ratując z opresji. Przypadkowo jednak, nie świadoma swoich mocy Annabelle używa ich na Flynnie i czyni go niewolnikiem posłusznym jej woli. Dziewczynie nie podoba się także wizja misjonarskiego życia Spowiedniczki, więc przy pierwszej okazji jaka się przytrafia, ucieka zabierając ze sobą Flynna. Niedługo po tym Kahlan i Richard natrafiają na ich ślad. Okazuje się, że Annabelle zdążyła już wyspowiadać kilku mężczyzn czyniąc z nich swoją straż przyboczną. W czasie walki używa swoich mocy na Richardzie. Zrozpaczona Kahlan poszukuje sposobu, aby odwrócić czar, a jednocześnie zabrać Flynna wraz z bezcenną runą na jego ręku do Pamorah.

29-06-2022, 02:52

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com