Odcinek 2x05

Opis 5. odcinka drugiego sezonu serialu Miecz Prawdy (ang. Legend of the Seeker). Tytuł odcinka: Czarodziej (ang. Wizard). Premiera: 05.12.2009r.

Reżyseria:

Jonathan Brough

Scenariusz:

Stephen Tolkin

Opis:

W trakcie poszukiwań Kamienia Łez Zedd zjada owoc, który zaklęła wiedźma Shota. Czarodziej traci pamięć i atakuje przyjaciół, następnie ucieka do pobliskiej wioski.

Odnajduje go Cara. W ostatniej chwili wymyka jej się przyzwany do Kotliny Agaden. Tam wiedźma przywraca mu młodość i napełnia wiedzą magiczną. Tłumaczy też potrzebę mianowania nowego Poszukiwacza. Po jej namowie, używając magii, Zedd przyzywa kompas i Miecz Prawdy. Potem opuszcza wiedźmę. Pozbawiony wspomnień i znaczenia odpowiedzialności udaje się do wioski. Jedną z tamtejszych dziewczyn, piękną Salindrę czyni księżniczką, a pozostałych ludzi jej poddanymi. Za pomocą magii buduje zamek dla ukochanej. Sam siebie obwołuje nowym Poszukiwaczem Prawdy. Wyrusza z innymi do miejsca, gdzie pojawiła się szczelina między światami. W czasie podróży Salindra zostaje ranna. Zedd bezskutecznie próbuje ją uzdrowić. Dziewczyna ożywa, ponieważ zawarła pakt z Opiekunem, czemu zaprzecza.
Tymczasem Richard, Kahlan i Cara poszukując Zedda i sposobu na przezwyciężenie zaklęcia, spotykają Shotę. Mówi im ona o proroctwie, którego treść czarodziej przed nimi zataił. Jako warunek cofnięcia swojej magii stawia obwołanie nowego Poszukiwacza, ale Mord-Sith zmusza ją do współpracy we właściwy sobie sposób. Zedda odnajdują idąc w kierunku nowego zamku. Richard próbuje przekonać dziadka, aby nie wchodził do szczeliny. On jednak, podjudzony przez ukochaną, nie słucha ostrzeżeń wnuka i udaje się do zaświatów...

29-06-2022, 01:40

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com