Odcinek 2x06

Opis 6. odcinka drugiego sezonu serialu Miecz Prawdy (ang. Legend of the Seeker). Tytuł odcinka: Gniew (ang. Fury). Premiera: 12.12.2009r.

Reżyseria:

Andrew Merrifield

Scenariusz:

Raf Green

 

Opis:

Richard uczy Carę polowania, kiedy słyszą krzyk i biegną zobaczyć co się stało. Ratują grupę osób przed ludźmi Caldora - wodza, który przejął okoliczne tereny. Zaatakowani są uzdrowicielami, którzy żyją w pokoju i wystrzegają się przemocy.

Zostali oni zaatakowani i zabierani do niewoli, kiedy okazało się, że nie będą walczyć. Ci co zostali schronili się w lesie. Mimo to nie chcą pomocy, więc Richard i Cara dołączają do Kahlan z Zeddem. W czasie wędrówki kompas zmienia wskazania na obóz uzdrowicieli i cała czwórka się tam wraca. Kilkoro z nich decyduje się podjąć nauki walki. Reszta, chroniona przez czarodzieja i Mord-Sith, udaje się schronić w jaskiniach. Atakują ich ludzie Caldora. Jednego z nich ratuje przewodniczka uzdrowicieli. Szkoleni przez Poszukiwacza i Matkę Spowiedniczkę w pewnym momencie upadają na ziemię. Okazuje się, że są oni związani zaklęciem uniemożliwiającym im walkę. Zeddowi udaje się je z nich zdjąć. Kiedy jeden z nich chce stoczyć pojedynek z Richardem, ów zatraca się w gniewie i miecz zaczyna świecić. O mało co nie zabija śmiałka. Kahlan mówi o całym zdarzeniu czarodziejowi.
Tymczasem Richard, pod wpływem magii miecza, prowadzi grupkę uzdrowicieli i odbija ich wioskę z okrucieństwem. Nie poprzestają jednak na tym i chcą zniszczyć wszystkich wojowników Caldora. Zostają powstrzymani przez Matkę Spowiedniczkę i Mord-Sith, która zostaje ranna. Richarda gnębią wyrzuty sumienia. W wiosce poznaje historię uzdrowicieli. Byli oni kiedyś klanem wojowników związanych więzią z okrutnym władcą, który walczył ze wszystkim i wszystkimi. Ostatecznie został zgładzony, a wojownicy zaklęci, aby nie mogli służyć innemu czarnemu panu. Teraz ponownie zostali powiązani z panem, bo tym, który stworzył więź był Canton Rahl. Kiedy Richard czuje gniew, oni również.
Uzdrowiciele muszą stawić czoło potężnemu wrogowi, a Poszukiwacz okiełznać ciemną stronę swojej mocy...

26-10-2021, 23:35

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com