Odcinek 2x08

Opis 8. odcinka drugiego sezonu serialu Miecz Prawdy (ang. Legend of the Seeker). Tytuł odcinka: Światło (ang. Light). Premiera: 16.01.2010r.alt

Reżyseria:

 

Jonathan Brough

 

Scenariusz:

Chad Fiveash & James Stoteraux

Opis:

Richard, Kahlan, Cara i Zedd ścigają Dennę, która weszła w posiadanie kompasu wskazującego drogę do Kamienia Łez. Ta jednak podstępem zdobywa władzę nad czarodziejem i postanawia go wytresować.

 

Pozostali ruszają za nimi w pościg, jednak po drodze Poszukiwacz spada z konia z powodu bólu głowy. Na drodze pojawiają się trzy Siostry Światła. Uważają, że powtarzające się migreny są wynikiem budzącego się w Richardzie Daru. Aby nauczyć się z niego korzystać, chłopak musi udać się wraz z nimi do Pałacu Proroków. Przed odejściem przekazuje Kahlan Miecz Prawdy. Spowiedniczka i Cara kontynuują poszukiwania Denny i Zedda, Poszukiwacz zaś wyrusza z Siostrami do Starego Świata. Podróż przerywa jednak atak mriswithów, podczas którego znika jedna z Sióstr. Władze nękanego przez potwory terenu nie potrafią sobie z nimi poradzić. Aby umożliwić podróżującym przedostanie się do Tamarang, postanawiają pozostawić na pastwę tajemniczych istot członków plemienia Baka Ban Mana. Richard stanowczo przeciwstawia się temu i postanawia pokonać mriswithy w inny sposób, wykorzystując ich własną broń – peleryny dające niewidzialność.

alt

Gościnnie wystąpili:

alt

 

 

 

Miriama Smith (Du Chaillu)

 

altMichael Hallows (kapitan Takoda)

 

 

alt

 

 

 

Janine Burchett (Siostra Katharine)

 

 

alt

 

 

 

Vanessa Riddell (Siostra Elizabeth)

 

26-10-2021, 23:54

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com