Odcinek 2x09

Opis 9. odcinka drugiego sezonu serialu Miecz Prawdy (ang. Legend of the Seeker). Tytuł odcinka: Mrok (ang. Dark). Premiera: 23.01.2010r.

alt

Reżyseria:

Garth Maxwell

Scenariusz:

Nicki Paluga

 

Opis:

Richard i Verna przybywają do Pałacu Proroków. Podczas porannych modłów umiera jedna z Sióstr Światła.

 

 

 


 

 

 

 

 

Były Poszukiwacz rozpoznaje działanie znanej mu trucizny. Ksieni twierdzi jednak, że kobieta popełniła samobójstwo. Siostra Nicci informuje Richarda o różnicy między upływem czasu wewnątrz Pałacu i poza nim. Obiecuje również pomoc w zdobyciu Rada’Han, która powstrzyma migreny i pozwoli chłopakowi wypełnić misję. Po nieudanej próbie ucieczki Richard dowiaduje się o przepowiedni głoszącej, że zdobywając Kamień Łez przyczyni się do zwycięstwa Opiekuna. Ksieni Annalina informuje go o istnieniu Sióstr Mroku – te za wszelką cenę będę dążyły do wypełnienia proroctwa.
Tymczasem Zedd odwiedza Shotę, która w wizji ujrzała nowego Poszukiwacza - Leo. Wraz z Carą i Kahlan wkrótce go odnajdują. Mężczyzna nie wydaje się być zdumiony – w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie przekazywana była legenda, według której jeden z członków rodu miał otrzymać właśnie Miecz Prawdy. Cała czwórka wyrusza na poszukiwanie Kamienia Łez. Mord-Sith i nowy Poszukiwacz od razu przypadają sobie do gustu.

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościnnie wystąpili:

alt

 

 

 

Jolene Blalock (Nicci)

 

 

 

alt

 

 

 

Matthew Le Nevez (Leo)

 

 

alt

 

 


Kirstie O'Sullivan (Siostra Philomena)

 

alt

 

 

 

Meryl Main (Siostra Ulicia)

 

26-10-2021, 22:45

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com