Konkurs Puszka Przetrwania

Jak zapewne pamiętacie społeczność Miecza Prawdy w Polsce organizuje corocznie Obozy Wędrowne. Mają one na celu (oprócz – oczywiście – spotkania się w miłym gronie) ucieczkę od cywilizacji, poprawienie kondycji oraz rzecz jasna postawienie się na miejscu bohaterów książek Goodkinda pokonujących pieszo długie dystanse podczas ich przygód.

 

Nasze obozy nie są ukierunkowane tyle na survival, co raczej na tzw. bushcraft - tym niemniej naszym celem jest również edukacja społeczności pod względem radzenia sobie w trudnych sytuacjach w czasie pieszej podróży.

 

Chcielibyśmy więc, aby nasi użytkownicy – nie tylko ci, którzy wybierają się z nami na wędrowanie „w teren” – skompletowali swoją Puszkę Przetrwania i potrafili wykorzystać w praktyce przedmioty które tam umieszczą nawet, jeżeli nie zdarzy się żadna sytuacja awaryjna. O tym, że nie jest to wiedza zbędna – można się przekonać, gdy weźmie się pod uwagę aspekt zawarty w TYM temacie. Jeżeli do tej pory nie spotkaliście się z określeniem Puszka Przetrwania (lub pakiet przetrwania, ang. survival kit), poniżej znajdziecie wyjaśnienie czym to jest i jaką spełnia rolę.

 

 

Puszka Przetrwania to zestaw przedmiotów umieszczonych w pojemniku (najczęściej hermetycznie zamkniętym), kompaktowy, lekki i przystosowany do noszenia poza bagażem (np w kieszeni spodni), umożliwiający (lub ułatwiający) będącemu w sytuacji awaryjnej człowiekowi zaspokoić podstawowe potrzeby i zapewnić środki do przeżycia. W praktyce ma to pomóc z: ogniem, schronieniem, wodą, żywnością, naprawą odzieży, orientacją w terenie, sygnalizacją położenia itp. itd.

 

 

Regulamin „Konkursu PP”

 

Uczestnictwo:

W "Konkursie PP" mogą uczestniczyć wszyscy użytkownicy FORUM z wyłączeniem osób ściśle związanych z organizacją konkursu - jury oraz członków ich rodzin. Przez określenie "członkowie rodzin" rozumie się wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, konkubentów, osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia oraz członków rodzin do drugiego stopnia pokrewieństwa i powinowactwa włącznie. Przystąpienie do konkursu oznacza zapoznanie się i akceptację postanowień niniejszego Regulaminu.

 

Zadanie konkursowe:

Każdy uczestnik konkursu powinien skompletować swój zestaw przetrwania oraz wysłać na nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. listę przedmiotów wchodzących w jego skład wraz z opisem przykładowego zastosowania. Prosimy o zatytułowanie wiadomości: „Konkurs PP”. Każdy uczestnik może wysłać jedną pracę.

 

Wybór zwycięzcy:

Oceniana będzie inwencja twórcza, pomysłowość, otwartość na improwizację, kreatywność. Im więcej czynności ułatwiających życie można będzie wykonać dzięki posiadanym przedmiotom, tym lepiej. Dodatkowe punkty można uzyskać za zdjęcie przedstawiające zawartość puszki. Przykładową puszkę zobaczyć można TUTAJ.

 

Ograniczenia:

Maksymalne wymiary pojemnika: 15x10x5cm

Maksymalna waga pojemnika z zawartością: 400g

 

Termin nadsyłania prac:

15.05.2015r.

 

Nagroda:

Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie jest do wyboru (jeden przedmiot) z poniższej listy: nóż o głowni stałej, nóż składany, krzesiwo syntetyczne, organizer EDC, hermetyczny pojemnik na puszkę przetrwania. Nagroda będzie możliwa do odebrania na najbliższym zlocie wędrownym (lub innym na życzenie) Fundatorem nagród jest forum mieczprawdy.com.pl

Uwaga: nagradzane jest TYLKO pierwsze miejsce.

 

Wyniki:

Wyłonienie i ogłoszenie zwycięzcy nastąpi najpóźniej 18.05.2015r.

 

Jury:

Organizatorzy: Margoo, Rajek

Pomysłodawca: Jarhem

 

Dodatkowe informacje:

Uczestnicy biorąc udział w konkursie wyrażają zgodę na publikację swoich nicków forumowych jak również treści swoich zgłoszeń po zakończeniu konkursu na naszym forum i stronie głównej.

 

Sytuacje sporne:

Mamy nadzieję, iż konkurs przebiegnie bezproblemowo, jednak wszelkie ewentualne sytuacje konfliktowe zgłoszone w odpowiedni sposób rozsądzać będzie ostatecznie jury. Od tej decyzji odwołanie już nie przysługuje.

 

Postanowienia ogólne:

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie w dowolnym momencie jedynie w celu ujednoznacznienia jego postanowień, by zapobiec wszelkim prawdopodobnym sytuacjom spornym.

 

Życzymy wszystkim powodzenia.

 

Team MieczPrawdy

15-08-2022, 02:08

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com