Proroctwa

Pod tchnieniem zimy rozkwitną liczne cienie. Jeżeli dziedzic d’harańskiej pomsty zliczy je właściwie, to jego cień omroczy świat. Jeśli zaś się omyli, straci życie. Jeśliby zaś uwolnione zostały siły zatraty, to światem zawładnie jeszcze mroczniejsza pasja, wypływająca przez to, co zostało rozdarte. Nadzieja wybawienia zawiśnie na białej klindze zrodzonego z prawdy - proroctwo zapowiadające otwarcie szkatuł przez Rahla Posępnego (KŁ)

 

        Pod rządami Pana pomsta wytrzebi przeciwników. Rozszaleją się beznadzieja, rozpacz i przerażenie - proroctwo z fałszywego odgałęzienia (KŁ)

 

        Kiedy ustąpią mroki, ze wszystkich, co byli pozostanie jedynie ów zrodzony z magii, by wydobyć prawdę. Potem idzie najmroczniejszy podstęp śmierci. By ocalić więzy życia, kobieta w bieli ma być ofiarowana swemu ludowi, co przyniesie radość i otuchę. - proroctwo o egzekucji Kahlan (KŁ)

 

        Chyba że w prawdzie zrodzon podejmie bój o sprawę. On naznaczon jest; to kamyk w stawie. - fragment piosenki, którą nauczyli Kahlan pijani czarodzieje (KŁ)

 

       Fuer grissa ost drauka - Proroctwo o Richardzie mające trzy znaczenia: Ten, który jest dawcą śmierci; Ten, który przywołuje duchy; Ten, który sprowadza zaświaty (KŁ)

 

        Kiedy Ksieni i Prorok ofiarowani zostaną światłu w świętej ceremonii płomienie sprawią, iż rozgorzeją podstępy i przebiegłość i na szczyty wyniosą fałszywą Ksienię, która władać będzie poza kres Pałacu Proroków. Na północy ów związany z mieczem porzuci go dla srebrnej sylfy, albowiem na powrót tchnie w nią życie, ona zaś wyda go w ręce niegodziwca. -  pierwsze proroctwo Warrena (BCK)

 

        (...)że ta, której potrzebujemy, ujawni się nam nie z uśmiechem, dąsem czy chwacką miną, lecz z gniewnym marsem na twarzy. - proroctwo dotyczące Verny (BCK)

 

        Wraz z czerwonym księżycem rozszaleje się ogień. Dzierżący miecz patrzeć będzie, jak mrze jego lud. Jeśli niczego nie uczyni, zginie wraz z tymi, których kocha, od żaru, bo tego nieprzyjaciela nie zmoże żadna klinga: czy to wykuta ze stali, czy to stworzona przez magię. By zdusić żywioł, musi poszukać remedium w wichrze. Na tej zaś drodze dosięgnie go błyskawica, albowiem ta, która chodzi w bieli, jego ukochana, zdradzi go poprzez krew - proroctwo dotyczące zarazy. (ŚW)

 

        Jeśli ta z kółkiem w wardze pójdzie z własnej woli, to zdoła dotknąć tego, co dawno zawierzono wichrom. - proroctwo dotyczące Clarissy (ŚW)

 

        Drugie proroctwo Warrena mówiło, że ma szanse  przeżyć dręczące go bóle głowy powodowane przez ujawniający się w nim dar prorokowania, jeśli uda się z Verną wyzwolić SŚ z niewoli Jaganga (ŚW)

 

        (...)Opiekuńcza przyszłość niesie tę samą niełaskę, lecz przemieniona na nowy użytek, dla nowego pana (...) - fragment proroctwa, nad którym pracował Warren dla Jaganga (ŚW)

 

        Oto pojawi się wasz niszczyciel, co was wybawi - proroctwo przekazywane sobie przez Bandakarczyków od założenia imperium (BI)

 

        Gdy w roku cykad głosiciel poświęcenia się i cierpienia tak pod sztandarem ludy, jak i Światła rozdzieli wreszcie swoje liczne hufce, będzie to znak że proroctwo zostało zainicjowane i że czeka nas ostatnia rozstrzygająca bitwa. Zachowajcie ostrożność albowiem wszelkie istotne rozwidlenia i ich derywaty splatają się w owej wróżbie. Gałęzie wyłącznie jednego pnia łączą się zaś z pierwotnym źródłem . Jeżeli fuer grissa ost drauka nie poprowadzi do owej ostatecznej walki, to świat, stojący już wszak na skraju ciemności, zasnuje straszliwy mrok. - proroctwo dotyczące ostatecznej bitwy z Imperialnym Ładem. (P)

 

        Najpierw będą się z nim zmagać, potem zaś zmawiać się, aby go uzdrowić - proroctwo o próbach wyleczenia przez Zedda, Ann, Nathana i Nicci z „urojeń” o Kahlan. (P)   

      

        Tak wylęknieni będą wścibscy półgłówkowie kopiowaniem klucza, co nigdy nie powinien być kopiowany, że drzeć będą z lęku przed tym, co uczynili, i rzucą cień klucza pomiędzy kości, nigdy nie ujawniając, że ledwie jeden wycięto prawidłowo. -  proroctwo z Opowieści Yanklee (F)

 

Pewnego dnia ktoś zrodzony nie z tego świata będzie musiał go ocalić - proroctwo o Alexie (S)

29-06-2022, 03:24

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com