Odcinek 1x16

Opis 16. odcinka pierwszego sezonu serialu Miecz Prawdy (ang. Legend of the Seeker). Tytuł: Więzy krwi (ang. Bloodline). Premiera: 21.03.2009r.

alt

Reżyseria:

Garth Maxwell

Scenariusz:

Nicole Paluga


Opis:

Zedd ukrywa szkatułę w pobliżu Pałacu Ludu, po czym dołącza do Kahlan i Richarda. Ludzie Rahla dowiadują się o miejscu, w którym jest ukryta, ale nie mogą się do niej zbliżyć przez magiczną osłonę.

Rahl wysyła Dennę, aby nakłoniła Jennsen – całkowicie pozbawioną daru dziewczynę – do zdobycia szkatuły. Jennsen zabiera szkatułę z ukrycia, ale Richard i Kahlan odbierają ją Dennie, która porywa ze sobą matkę Jennsen. Richard dowiaduje się, że matka dziewczyny jest również jego matką, a Zedd dziadkiem. W zamian za trzecią szkatułę, Mord-Sith pomaga Jennsen wykraść dwie pozostałe szkatuły z Pałacu Ludu. Kiedy próbuje zabrać wszystkie trzy, Richard łączy je ze sobą. Głodny zemsty za nagłą śmierć matki każe Kahlan zabić Dennę. Przerażona działaniami Richarda Jennsen rozdziela szkatuły. Zedd oddaje dwie z nich w jej ręce, zaś on wraz z Kahlan i Richardem zabiera trzecią w bezpieczne miejsce.

alt

26-10-2021, 22:49

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com