O nas

Serwis, na którym właśnie jesteś, pomimo swojego nowoczesnego i profesjonalnego wyglądu, ma nie lada historię. Naturalnie nie opowiemy jej całej, jednak należy choć trochę napomknąć.

Zaczęło się to już dawno - w lutym 2007 roku wiedziony nieznanymi nam myślami człowiek o niezwykle symbolicznym nicku: Nathan Rahl założył forum o Mieczu Prawdy, na którym większość z nas spotkała się pierwszy raz... Użytkowników przybywało coraz więcej, zapoznawaliśmy się ze sobą, dyskutowaliśmy i dzięki fascynacji Mieczem Prawdy nawiązywaliśmy więzi. Nikt wtedy nie przypuszczał, że forum rozwinie się do rozmiarów ogólnopolskich, gromadząc rzesze fanów powieści Terry’ego. Już wtedy jednak marzyliśmy o nowoczesnym portalu o przedmiocie naszej fascynacji - świecie Miecza Prawdy. Prace nad nim wiele razy się zaczynały, ale niestety nie były kończone. Budziło się również wiele innych pomysłów, które dotrwały do dziś – czaty, konkursy, nasze własne projekty. W Stanach zaś rodziły się wizje stworzenia serialu opartego na serii.

Naturalnie Administrator nie zajmował się forum sam, dołączyli do niego różni ludzie. Niektórzy na krótko, ale i ich dobrze pamiętamy, jednak ci, którzy w tamtych czasach szczególnie otoczyli forum swoją opieką to: Adie, Impuls, Kira, Lorelei (obecnie Lori), Sissel, Godghost (później i obecnie Duszek), Sever, Tomusxs i Zack. Wielu Użytkowników pomimo braku wyróżnienia za pomocą specjalnej rangi, z którą wiązały się oczywiście pewne obowiązki, przyczyniało się do rozwoju forum poprzez ciągłe udzielanie się.

Ciężko było działać w tamtych chwilach, utrzymywać ład i porządek, sprawiać, by coś się działo na forum, ponieważ odszedł Administrator. Wszyscy chcieli czegoś więcej, jednak grupa Moderatorów miała bardzo ograniczone możliwości działania. Przeczuwaliśmy, że już niedługo forum o adresie mieczprawdy.pl upadnie i tak się stało. My zaś niczym niedobitki z tonącego statku wychodzący na suchy ląd, rządni od dawna samodzielnej i nieograniczonej władzy, pełni pomysłów zaczęliśmy łączyć siły, by powstał ten oto portal. I tak w 2009 roku uformowała się grupa, która kontynuuje prace pierwszych Moderatorów, jednak teraz na szerszą skalę – zajmuje się stroną i forum. Na czele tej grupy stanęli Administratorzy forum: Margoo i Sever, a opiekę nad stroną sprawował wraz z Margoo, JDu i ZaanAnai. To właśnie Margoo stworzyła wygląd forum i strony, razem z ZaanAnaiem budując ją od podstaw. Tajemniczy Team MieczPrawdy wyłonił się z cienia, by zorganizować pierwszy konkurs zaraz po wielkim starcie portalu i pochwalić się współpracą z Wydawnictwem REBIS. Serwis, choć młodziutki, już w pierwszych tygodniach zyskał wielki prestiż, co jednak dodało twórcom skrzydeł i jeszcze bardziej podwyższyli poprzeczkę swoim ambicjom. 11 czerwca 2010 roku stworzyli oryginalne logo strony, by efektowniej rozprzestrzeniać magię miecza.

 

Team MieczPrawdy:

 

Rajek (Administrator)

Człek nieprzeciętny. Dziad borowy. Starszy niż ustawa przewiduje, a mimo tego przeskoczyłby niejednego młodego! Czarny, a czerwony - Pierwszy Skryba, Nadworny Grajek, Wierszokleta, twórca EKP i jeden z głównych Mistrzów naszego RPGa, wędkarz, miłośnik jenotów, czarnuch, no i oczywiście Admin. Wymieniać można by długo. Jego znak zodiaku to leniwiec, zaś ulubionym zwierzęciem, zaraz obok jenota, jest koza, nikt nie wie jednak dlaczego… Stanowisko Pierwszego Skryby otrzymał ze względu na swój jakże ujmujący styl pisania, oraz estetykę pisma. Choć każdy pewno zauważy, że owy styl nie jest ani trochę oryginalny gdyż zżyna po trochu z Sapkowskiego, Sienkiewicza i Chmielewskiej, a estetyka jest stricte kobieca. Jak zresztą nie tylko to…
Nadwornym grajkiem został okrzyknięty gdy na pierwszy zlot przyjechał ze swą kochanicą - gitarą. Od tamtego czasu każdy zlot, większy lub mniejszy umila nam jej dźwiękami. Z gitarą praktycznie nie rozstaje się nigdy. Nawet na zlot wędrowny zabrał swoje wiosło. Taszczył je wiele kilometrów, a gdy zapadał zmrok w naszym skromnym obozie rozbrzmiewała piękna muzyka (pojęcie bardzo względne, a warto też zauważyć, że świadkowie nie byli trzeźwi, a i długi marsz w pełnym słońcu robił swoje), która podnosiła morale wędrowców. Niestety szybko też się okazało że po paru głębszych zaczyna wyć, a wycia tego nie powstydziłaby się niejedna Banshee. Lecz niech Was jego wszechstronność nie zmyli - zaraz po Tyrance jest największym leniem jaki widział świat. Chętnie zwala prace na innych, szukając wszelkich możliwych wymówek ku temu. Sam łaskawie kiwnie palcem dopiero w momencie, kiedy już musi. Adminem został przez przypadek - z braku lepszego kandydata. Pierwszą jego pomyłkę mogliśmy zobaczyć już na początku jego kariery gdy mianował Elenwe drugim Adminem dopuszczając do wprowadzenia przez nią tyranii. Nie dał rady tego również obalić, zapewne dlatego, że mu się zwyczajnie nie chciało.
 
 

Wisienka91 (Administrator, Redaktor naczelny)

W pewnych mrocznych kręgach znany także pod pseudonimem artystycznym: Siekierka. Student, karateka, informatyk, matematyk, muzyk na "urlopie" oraz bibliofil a wolnych chwilach - człowiek renesansu. Niepowtarzalna hybryda pracoholizmu i lenistwa. Nawiedzający Sny i Zsyłający Sny nie są dla niego zagrożeniem mimo gorliwie deklarowanej miłości do własnego łóżka. Krążą o nim fałszywe plotki, jakoby swój szybki awans zawdzięczać miał czemuś innemu niż wrodzony urok, życzliwość, pracowitość, dobre wrażenie (nie tylko pierwsze) i przede wszystkim skromność. Większość rzeczy ogarnia z powodu swej niewiedzy, że są one nie do ogarnięcia, dzięki czemu Motto1 jest jakie jest. Na co dzień studiuje nauki tajemne z pogranicza matematyki i informatyki, a w czasie wolnym pożera książki, choć nie w takiej ilości, w jakiej by chciał. Zawsze gotów do pomocy, oraz obalenia stereotypów. Motto1: "Życie jest piękne". Motto2: "Każdy wieloryb tak mówi".

 

 

ZaanAnai (Administrator, Techniczny)

Prezbiter, entuzjasta jedzenia, anime, medievalistyki, literatury fantasy, gier rpg, rts, ekonomicznych i internetu. Kocha Boga, Biblię i Kościół Rzymsko Katolicki. Na stronie głównie psuje, psuje i jeszcze raz psuje... w końcu jest Technicznym. Lojalny, o głowie pełnej pomysłów, czasem wręcz szalony. Mieczem Prawdy zainteresował się przez przypadek, nie przypuszczając, że skończy się to tworzeniem poświęconego mu serwisu.

 

 

 

 

 

Shadow (Moderator Globalny)

Zwany również Shadi. Strażnik Granic Polonistyki, Piroman i amator Rajkowego Leczo. Jak nietrudno się domyślić po randze, jest to fanatyk poprawności ortograficzno-językowej - nie toleruje błędów, jednak dla osób je popełniających jest bezgranicznie wyrozumiały i cierpliwy, wierząc w całej swojej naiwności, że kiedyś przestaną je popełniać i zapanuje Polonistyczny Ład. Interesuje się literaturą – co objawia się głównie poprzez pochłanianie coraz to nowszych słowników. Jeden z najmłodszych użytkowników forum. Osobnik raczej ugodowy i pokojowo nastawiony do społeczeństwa chyba, że coś naprawdę wyprowadzi go z równowagi – ale to się tutaj jeszcze nie zdarzyło, choć nie jest zamknięty na taką ewentualność. Na forum trafił w maju 2011 roku, kiedy to w swej manii wyszukiwania błędów wszelakich próbował wykazać, że Terry się w jakiejś dawno już zapomnianej kwestii pomylił. Jakoś tak wyszło, że pomimo wykazania mu błędnego toku rozumowania nie zraził się i pozostał na forum do dnia dzisiejszego terroryzując z niegasnącym zapałem osoby strzelające „orty”. Wraz z końcem wakacji zyskał nowe - zielone obowiązki i władzę. Ci, którzy macie słownik ortograficzny za wroga - nie skryjecie się w mrokach dysleksji... Cień Ortografii będzie tam na Was czekał...

 

Elenwe (Zlotorganizatorka)

Typowa, nudna damulka, Matka Polka. Niezwykle utalentowana matematyczka, 3-krotna mistrzyni 2 roku studiów. Znudzona schematycznością pracy nauczycielki, przed jej rozpoczęciem, rzuciła się w wir programowania i webmasteringu. Kocha dobre książki, a także muzykę, którą to uwielbia urozmaicać szalonymi figurami na parkiecie, choć i na stole czasem skończy. Od święta można też zobaczyć ją na ulicach miast i bezdrożach całej Polski mknącej w samochodzie z mapą w rękach, zażarcie próbującą zdobyć tytuł mistrza nawigacji.
W świecie Miecza Prawdy żyje stosunkowo niedługo. 25.07.11 choć się tego nie spodziewała, jej życie stanęło na głowie. Wrodzona nieśmiałość niestety nie pozwoliła jej na wejście w żyjącą tu społeczność. Obserwowała ją po cichu i poznawała, aż po pół roku bycia cichociemnym, przełamała lody i z przytupem wkroczyła w szeregi, mieszając niejednemu w głowie, a innym zachodząc za skórę. Po 2 miesiącach zdążyła zdobyć łaski Ksieni i zasłużyć sobie na zaufanie władz - przybrała kolorek zielony. Po niecałym roku kariery przefarbowała się na rudo wprowadzając na forum komunizm.

 

 

Nina (Zlotorganizatorka)

Jak to mówią „Cicha woda brzegi rwie”. Taka jest Nina. Na samym początku mało gadatliwa - sprawiała wrażenie spokojnej dziewczynki, dzięki czemu dostała niezbyt dobrze płatną posadę „Świerszczyka”, umilając zacną ciszę na czacie. Tak naprawdę, jak każda Kobieta, pragnie jednak posiąść władzę i wprowadzić Mściwe rządy. Za przykład wzięła Tyranię i mianowała siebie Mściwą. Przyszła specjalistka od spraw turystyki, zdeterminowana podjęła się nie lada zadania. Walcząc do ostatniej kropli krwi udało się Jej zorganizować „Czwarty zlot pod patronem Miecza Prawdy”. Trud jaki włożyła w organizacje opłacił się wzajemnością, na której wyraz przyjęła kolorek granatowy i stanowisko zlotorganizatorki. W czasie wolnym zagłębia się w świat fantasy, a gdy się już oderwie od książek stara się spędzić aktywnie czas. Jest miłośniczką spływów kajakowych; ostatnio zaś pokochała góry. Czasami można ją spotkać w polskich miastach trzymającą przed sobą ogromną mapę, idącą przez wąskie uliczki szukając niezwykłych skarbów ojczyzny.

 

Margoo

Była Administratorka. Czarodziejka grafiki, stwórczyni layoutu. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Odkąd dołączyła do forum mieczprawdy.pl - w 2008r., chciała namiętnie gromadzić zdjęcia roznegliżowanego Craiga Parkera. Wykształcona plastyczka, technik informatyk. Rzeczowa i rezolutna miłośniczka fantazji - czy to tych książkowych, filmowych, serialowych, czy tych tworzonych w piecu artystycznych ciast i ciasteczek. Dobra wróżka strony i forum. 

 

 

Sever

Dawniej Administrator forum. Ciągły poszukiwacz zagubionych marzeń i niebanalnych wrażeń. Facet wszechstronny, zafascynowany przede wszystkim muzyką (czuje, słucha, odtwarza i tworzy), fotografią, obrazem, dźwiękiem (i dotykiem) naraz, myśleniem i tym co go zainspiruje i zaintryguje. Już na starym forum przeszedł drogę od użytkownika do moderatora, aż w końcu został wybrany przez użytkowników na administratora. Jeden z Trojga Założycieli Teamu MieczPrawdy. Stały obserwator sytuacji, dbający o to by wszystko wyglądało jak należy. Strateg, dyplomata i korespondent portalu. Co jakiś czas zabiera się za różne zadania, które wydają mu się interesujące i dostarczające coś nowego, ale i wydające się dawać coś innym. Wielbiciel ciemności, otwartych przestrzeni i ruchu. Myślący, myślący...Badacz kontaktów międzyludzkich...lichy badacz.

 

Fenrin

Mawiają, że diabeł tkwi w szczegółach, ale tak naprawdę to brednie - on tkwi w stoickim spokoju. Ta kluczowa cecha utorowała Fenrinowi drogę na sam szczyt, a pokonywał ją metodycznie i wytrwale. Z jednego z najmłodszych użytkowników został przewodnikiem. Zaskarbił sobie sympatię tak forumowej Wiedźmy, jak i Ksieni - czyli osiągnął najtrudniejsze, potem było już z górki. Taktyczne posunięcia: zdobycie jednej z twierdz rpga, mianowanie na stanowisko Fensigliere, podbicie serc współużytkowników. Tak to się robi - wytrwale i z długotrwałym skutkiem ;) Co taki demoniczny człowiek może robić, kiedy nie rozmyśla nad strategią? Naturalnie wszystko, co pomaga mu stworzyć pozory normalności, w końcu zaskoczenie przeciwnika to podstawa. Każdy wódz o tym dobrze wie.

 

 

Conressor

Jedno z ostatnich dzieci PRL-u. Podczas gdy dzieciństwo i wczesną młodość spędził biegając po lasach i łąkach Doliny Warty, a ostatnie lata spędził wśród grobli stawów Milickich, obecnie dusi się w akademikach Poznania. Od kilku lat interesuje się Starożytnością, a w szczególności historią religii i filozofii. Jego hobby to wędkarstwo. Dla przyjemności pisze opowiadania i zgłębia arkana mocy tajemnych, czyli fizyki. Poza tym czyta książki, ogląda filmy i słucha muzyki: rocka, metalu i klasyki. Lubi ruch i stara się być aktywnym fizycznie.  O Mieczu Prawdy dowiedział się od starszego brata, który dość często wspominał o pierwszych tomach serii. Wszystkie tomy bardzo mu się podobały, lecz jego zdecydowanym liderem jest tom szósty.

 

 

Duszek

Pierwszy zarejestrowany użytkownik na forum mieczprawdy.pl. Dzięki swej wiedzy, pasji i determinacji doszedł tam do rangi Profesora Wiedzy Nieskończonej i siał postrach wśród nie znających szczegółów sagi użytkowników. Teraz budzi grozę jako globalny moderator nowego forum. Zajął się również popularyzacją serwisu mieczprawdy.com.pl na portalach społecznościowych takich jak Nasza-Klasa czy Facebook. Współautor Encyklopedii wiedzy o Mieczu Prawdy. Po awarii starego forum został jednym z Trojga Założycieli Teamu Mieczprawdy, Głównym Mobilizatorem i współkoordynatorem prac nad stroną mieczprawdy.com.pl. Po wielu bitwach Działacz w Stanie Spoczynku.

 

 

JDu

Pierwsza Redaktor Naczelna. Połączenie czystej krwi wiedźmy z rozumem czarodzieja. Tańcząca z piórem, amatorka człowieka i piękna. Pierwsze Prawo Magii odnalazła wiedziona instynktem w deszczowy dzień. Książkę pochłonęła i przeszukiwała wszystkie napotkane na drodze księgarnie, polując na kolejny tom. Jak przystało na wiedźmę kocha koty miłością totalną, a muzyki słucha nałogowo. Uwielbia dźwięki etniczne, mocne gitarowe brzmienia, a także delikatne liryczne utwory. Żeński pierwiastek założycieli Teamu Mieczprawdy, współtwórczyni Encyklopedii wiedzy o serii, czatowa Rebelka.

 

 

 

KJS

Humanista starej daty, bynajmniej w sensie wieku, a raczej znaczenia słowa. Humanista miłujący nauki mające związek z człowiekiem i jego egzystencją: matematyka, fizyka, ekonomia, astronomia, filozofia, filologia, algorytmika. Przyszły inżynier informatyki, członek Mensy. Często angażuje się w politykę, naiwnie kierując się pobudkami idealistycznymi, jednak z lekką domieszką wszem i wobec pogardzanego racjonalizmu. Kocha wolność (której mamy coraz mniej), życie i wierzy w potęgę ludzkiego rozumu. Marzyciel i realista w jednym, stąpa twardo po ziemi, marząc o życiu w innym świecie i innych czasach. Często ucieka w świat fantasy, gier RPG, książek. Wkrótce usłyszycie o nim, jako wyzwolicielu ludzkiego życia. Taki przynajmniej jest plan.

 

Patiku

Spadła na nią powinność doprowadzenia do stanu używalności działu o serialu na stronie i dopilnowania by już taki pozostał. To zadanie nie mogło trafić w lepsze ręce niż ta filmowa specjalistka i znawczyni serii Miecz Prawdy. Swój cenny czas musi poświęcać też na naukę, zamiast oddawać się pracy twórczej nad portalem. W nielicznych chwilach, gdy może oddać się błogiemu leniuchowaniu, czyta książki, najchętniej fantasy. Interesuje się informatyką i pracami manualnymi, jak kwiaty z bibuły. O cyklu dowiedziała się po obejrzeniu kilku odcinków serialu. Nie mogła dopuścić, by jej wiedza była niepełna, więc od razu postarała się, by w jej ręce trafił każdy tom. Od razu dostała fioła na punkcie książek, do czego za skarby świata nie chciała się przyznać, ale w końcu wyszło szydło z worka. Prowadząc dochodzenie w internecie, trafiła na forum, a potem rzuciła się w wir prac nad stroną.

 

 

Wiele rzeczy jednakże nie znalazłoby się na stronie, gdyby nie wsparcie, rady i praca użytkowników. Bardzo dziękujemy, że wspierali nas podczas tworzenia serwisu, zgłaszali swoje uwagi, napisali teksty, a także wyznaczyli drogę moderowania:

Zack - biografia Terry’ego Goodkinda

Manthor – wprowadzenia do sezonów

Tomusxs – pozycjonowanie

Miszczynia, Ian i Mars – napisy do serialu

Myxomatosis - pierwsza Kulturoznawczyni, autorka zasad linkowania

Nea - pierwsza Koneserka

Soosek - Techniczny

BA - Moderator

Na naszym portalu znaleźć można wszystko, co chciałoby się wiedzieć o świecie Miecza Prawdy i Terrym. Nie ograniczamy się tym jednak, tworząc pierwszy polski tematyczny serwis, na którym dostępne są informacje z „pierwszej ręki” dotyczące również serialu, aktorów, Ayn Rand i sytuacji jej filozofii w obecnym świecie. Zachęcamy do zaczytywania się w naszym serwisie!

29-06-2022, 02:44

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com