Trzecie Królestwo

Po odzyskaniu przytomności Richard słyszy rozmowę dwójki kanibali, którzy rozważają co zrobić z nim i z Kahlan. Zdając sobie sprawę ze swojego krytycznego położenia podejmuje z nimi walkę, która nie przebiega po jego myśli a niespodziewany ratunek przychodzi od grupki przypadkowych ludzi.
Okazują się oni być mieszkańcami położonej nieopodal wioski, którzy przybyli po Lorda Rahla i Matkę Spowiedniczkę kierowani wskazówkami Henrika - ocalałego więźnia Jit.
Bohaterowie udają się do Stroyzy, gdzie miejscowa czarodziejka, Samantha, stara się uleczyć Kahlan. Dostrzega ona "skazę śmierci", która uniemożliwia zarówno Kahlan, jak i Richardowi korzystanie z ich wrodzonych zdolności. Niebawem rozpoczyna się atak chodzących trupów na Stroyzę, który zmusza rannego Richarda do walki. Bohater traci przytomność, którą odzyskuje jakiś czas później w kwaterze Samanthy. Prowadzi go ona do punktu obserwacyjnego, z którego rozciąga się widok na przerwany mur północny. W owym miejscu Lord Rahl odczytuje pradawne zapiski w mowie początku i postanawia udać się w poszukiwaniu zaginionych przyjaciół do miejsca z którego przybyli nieumarli. W lesie nieopodal Stroyzy Richard i młoda czarodziejka natykają się jednak na spory oddział półludzi. Mimo usilnych starań nie udaje im się uniknąć walki. W krytycznym momencie ujawnia się moc Samanthy, która serią wybuchów całkowicie eliminuje zagrożenie. Kilka dni później bohaterowie docierają do granicy chroniącej świat żywych przed "Trzecim Królestwem".

29-06-2022, 03:17

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com