Świątynia Wichrów


Świątynia Wichrów

W Pałacu Spowiedniczek pojawia się dwoje nieoczekiwanych gości dawna miłość Richarda, zielarka Nadine i młody czarodziej, Marlin, którego celem jest zabicie Rahla. Wbrew zakazowi Poszukiwacza Matka Spowiedniczka wraz z Carą i zielarką z Hartlandu udają się do lochu więźnia. Przez czarodzieja przemawia Jagang, na którym dotknięcie Agielem nie robi żadnego wrażenia, czarodziej uwalnia się, raniąc przy tym Carę i pozostawiając na ścianie proroctwo. Kahlan i Nadine ruszają za nim w pościg, zakończony śmiercią mężczyzny. Kobiety usiłują pomóc Mord-Sith, ta jednak jest w bardzo ciężkim stanie. Sytuację ratuje Drefan - pozbawiony daru przyrodni brat Poszukiwacza. Zielarka oznajmia Kahlan, że została wysłana do Midlandów przez Shotę – wiedźma obiecała jej, że wyjdzie za Richarda.

            Tymczasem Ann i Zedd przemierzają Midlandy w poszukiwaniu Nathana. Podejrzewają, że zatrzymał się w gospodzie, znajdują tam jednak tylko wiadomość, w której Prorok nakazuje im poszukiwanie skarbu Jocopo. Twierdzi, że Nawiedzający Sny odwoła się do przepowiedni o zapętlonym rozgałęzieniu, czego znakiem ma być czerwony księżyc, wschodzący przez trzy noce z rzędu. Podczas podróży do wskazanego miejsca Ann i Zedd zostają pojmani przez plemię Nangtongów. Aby uniknąć śmierci, symulują chorobę psychiczną.

            Nathan udaje się do Renwoldu, gdzie ratuje bibliotekarkę Clarissę z rąk żołnierzy Ładu. Warren i Verna postanawiają wrócić do Starego Świata – czarodziej musi zdobyć Rada’Han, aby pozbyć się nawracających migren, nowa Ksieni pragnie zaś uwolnić Siostry Światła.

Gdy po raz pierwszy na niebie pojawia się czerwony księżyc, Richard i Berdine szukają w pamiętniku Kolo informacji na jego temat. Okazuje się, że jest to ostrzeżenie wysłane przez tajemniczą Świątynię Wichrów, kilkakrotnie wspomnianą w pozostawionym przez Marlina proroctwie. Wkrótce w Aydindril zaczyna panować zbierająca żniwa choroba, którą Drefan nazywa morem. Dzieci, które zachorowały jako pierwsze, opowiadają o pięknej zawartości pudełka  pokazanego im przez nieznaną kobietę i mężczyznę. Opis pasuje do Marlina i jednej z Sióstr Mroku - Amelii.

            W mieście wybucha panika, umierają setki ludzi. Nadine i Drefan robią, co mogą, aby powstrzymać zarazę, lecz nie przynosi to większych efektów. Kahlan postanawia udać się do Kotliny Agaden, by dowiedzieć się dlaczego Shota pragnie ślubu Nadine i Richarda. Wiedźma informuje Kahlan, że Richardowi jest pisane poślubienie zielarki, zaś Kahlan innego mężczyzny. Dziewczyna wraca do Aydindril skołowana, nie potrafiąc pogodzić się z taką wizją przyszłości.

W niedługo potem w pałacu zjawia się grupa Andolian, którzy przekazują lordowi Rahlowi wiadomość, że aby dostać się do Świątyni Wichrów i powstrzymać zarazę, musi ożenić się z Nadine, Kahlan ma zaś poślubić Drefana.

            Po ceremonii, na górze Kymermosst pojawia się droga prowadząca do Świątyni Wichrów. Wchodzący do niej zyskuje ogromną wiedzę oraz magiczne umiejętności. Wśród skarbów Świątyni Poszukiwacz odnajduje sposób na powstrzymanie moru. Jednak duch jego ojca żąda wysokiej ceny: aby móc wrócić do swojego świata, Richard musi zachorować. Mężczyzna wie, że aby przeżyć, musi zniszczyć księgę, którą Siostra Amelia i Marlin pokazywali dzieciom. Kahlan natychmiast podejmuje zadanie, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.

29-06-2022, 02:44

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com