Spowiedniczka


            Six zabiera z Wieży Czarodzieja szkatułę, zaś Jagang cierpliwie buduje rampę, która ma umożliwić mu najazd na Pałac Ludu. Przez przypadek odnajduje bibliotekę ukrytą w katakumbach. W obozie trwają rozgrywki Ja’La dh Jin, w których drużyna Richarda zdobywa coraz większe uznanie. Lord Rahl dowiaduje się, że Kahlan jest niewolnicą Jaganga i szykuje im drogę ucieczki.

 Cara i Nicci przenoszą się do Pałacu Ludu. Na miejscu Nicci spotyka Siostry Mroku, które włamały się do wnętrza przez katakumby. Pozbawiona szans do walki zostaje zabrana przez Siostry do Jaganga, gdzie poznaje Kahlan.

Podczas finałowych rozgrywek Ja’La Richard wywołuje bitwę w obozie. Zabiera ze sobą Nicci i Kahlan, jednak niespodziewanie atakuje go Siostra Mroku i zjawia się Samuel. Atakowany przez czarodziejkę, nie może się obronić. Kahlan z obrożą na szyi nie może uciec. Jedynym ratunkiem jest Samuel; zabiera on ze sobą Kahlan, a Richard wraca do Pałacu Ludu. Nie mogąc ruszyć za kompanionem, szuka sposobu na cofnięcie Chainfire.

Rachel uwalnia się spod władzy Violet, jednak dostaje się w ręce Six.

Szanse na wygraną z Imperialnym Ładem są znikome, tym bardziej, że Jagang posiada zarówno Księgę Opisania Mroków, jak i wszystkie szkatuły. Do ich otwarcia potrzebuje jedynie Ogrodu Życia.

Richard udaje się do zaświatów, aby odzyskać wspomnienia o Kahlan, jednak atakuje go bestia. Z pomocą ducha Denny udaje mu się ujść z życiem. Z zaświatów  wraca do wioski Błotnych Ludzi. Z zaskoczeniem przekonuje się, że był tam oczekiwany. Postanawia odzyskać książkę pozostawioną w Tamarang, ponieważ zawiera ona bardzo cenne wskazówki.  Po drodze spotyka Kahlan. Chociaż dziewczyna niczego nie pamięta, zgadza się jechać z Richardem i przyjmuje od niego wyrzeźbioną przy ognisku Potęgę Ducha. Niestety Six spodziewa się ich wizyty.

            Z opresji ratuje ich Shota, a smok Gregory zabiera do Pałacu Ludu. Na miejscu Richarda ogarnia zrozumienie, dzięki któremu otwarcie szkatuł przebiega inaczej niż ktokolwiek się spodziewał. 

29-06-2022, 02:18

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com