Reguła Dziewiątek

Reguła dziewiątek (The Law of Nines) łączy w sobie elementy świata rzeczywistego z magią znaną z sagi Miecz Prawdy. Utrzymujący się ze skromnej pensji malarza Aleks, ratuje nieznajomą przed pędzącą ciężarówką. Chłopak próbuje się z nią zaprzyjaźnić, lecz dziewczyna wkrótce znika. Kilka dni później, na dwudzieste siódme urodziny Aleks otrzymuje od dziadka akt własności tajemniczych ziem, co jest jedynie zaczątkiem ciągu dziwnych wydarzeń. Chłopak nagle dowiaduje się, że ktoś obserwuje go przez lustra, a świadomość tego doprowadza go niemalże na skraj szaleństwa. 

Nowo poznana dziewczyna - Jax okazuje się przybyszem ze świata magii, gdzie tyran Radell Cain za pomocą ziemskiej technologii stara się wyplenić magię niezbędną do życia i rozwoju jej świata. Jax poszukuje w świecie Aleksa człowieka wymienionego w proroctwie, który ma wybawić jej świat. 

 

Cała historia nawiązuje do Spowiedniczki, a dotyczy czasów na długo po śmierci Richarda Rahla i maluje przed czytelnikiem nowe spojrzenie na otaczający go świat. 
Książka ma jedynie 512 stron, co czyni ją najkrótszą powieścią napisaną przez Goodkinda. Opinie o niej są podzielone - wielu czytelników jest zawiedzionych głównie brakiem magii, jaka otaczała poprzednie książki oraz nikłym nawiązaniem do sagi Miecz Prawdy. 
Premiera "The Law of Nines" w Stanach odbyła się 18 sierpnia 2009 roku, natomiast w Polsce Dom Wydawniczy REBIS wydał ją w  maju 2010r. w przekładzie Lucyny Targosz. 

 

 

29-06-2022, 01:43

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com