Pożoga


          Gdy śpiew cykad zwiastuje wypełnianie się proroctwa o ostatecznej walce, ranny Richard zostaje zaniesiony do Nicci, która ratuje mu życie używając magii subtraktywnej. Po przebudzeniu się, oszołomiony władca D’Hary odkrywa, że nikt nie pamięta Kahlan, a co gorsza, że na świecie nie istnieje najmniejszy ślad jej istnienia. 

Nicci mówi Richardowi o bestii stworzonej na zlecenie Jaganga, której celem jest zabicie go. On jednak znacznie bardziej niepokoi się zniknięciem Kahlan. Pomimo że  do Altur’Rang nadciągają bojowe oddziały Imperialnego Ładu pod dowództwem Arcykapłana Kronosa, decyduje się opuścić miasto, żeby odnaleźć żonę. Powierza Nicci odparcie ataku i utrzymanie miasta w rękach mieszkańców, a sam udaje się z Carą do Shoty.

            W tym czasie partie tekstu w księgach z proroctwami, a także pamięć o tych proroctwach okazują się nie istnieć. Wszystkie dotyczą okresu po narodzinach Richarda, Zedd twierdzi jednak, że to sprawka profetycznego robaka.

            Znosząc ataki bestii z zaświatów, Richard i Cara docierają do Shoty, żeby zapytać o Kahlan. Za znikome informacje wiedźma żąda wysokiej ceny – Miecza Prawdy. Richard bez zastanowienia oddaje oręż i zagubiony jedzie do Aydindril. Podczas jego podróży w Casce młoda Jillian zostaje mianowana nową kapłanką kości i w labiryncie pod ziemią czeka na powrót z zaświatów legednarnego władcy.

            W Aydindril nawet Zedd nie wierzy w opowieść Richarda. Wraz z Nathanem i Ann prosi Nicci, aby oczyściła skazę umysłu Richarda za pomocą subtraktywnej magii. Czarodziejka przekazuje tą wiadomość Richardowi, każąc mu uciekać z miasta. Richard postanawia przywieść dziadkowi dowód, że jego teoria to nie urojenia. Sylfa zabiera go i Nicci do Caski, gdzie znajduje się jedna z ukrytych pod ziemią bibliotek. Kapłanka kości pomaga Richardowi odnaleźć księgę o czarze Chainfire. Niespodziewanie po wyjściu z biblioteki Richard dostrzega wężową lianę – zwiastuna obudzonej magii Ordena. Informuje Nicci, że szkatuły są w grze. Wspólnie przekonują się, że zniknęły one z Ogrodu Życia, zamiast nich na podeście stoi statuetka Potęgi Ducha, a Richard rozpoznaje ślady Kahlan.

29-06-2022, 01:55

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com