Filary Świata


           Tego samego dnia, niespodziewanie Jennsen Daggett zabija d’harańskiego żołnierza i zaprasza do domu chorego podróżnika Sebastiana. Widząc w jakich warunkach dziewczyna żyje ze swoją matką, mężczyzna obiecuje wyprowadzić je z D’Hary do Starego Świata. Jednak matka Jennsen zostaje zabita przez bojówkę - staje się jasne, że lord Rahl odnalazł swoją siostrę i nie jest już ona bezpieczna. Żeby móc normalnie żyć, Jennsen postanawia jechać po pomoc do czarodziejki, która ukryła ją po narodzinach. 

W trakcie podróży Sebastian opowiada dziewczynie o ideach Imperialnego Ładu i potędze Jaganga. Mówi jej, że dzięki Jagangowi mogłaby zabić lorda Rahla - na zawsze zakończyć pościg.

W tym samym czasie Oba Schalk prowadzi proste życie w małym miasteczku, oporządzając gospodarstwo, znosząc wyzwiska ze strony matki. Kiedy Jennsen dociera do domku Lathei, Oba słyszy jak kobieta odmawia dziewczynie pomocy i odsyła ją do swojej siostry, żyjącej w pobliżu Pałacu Ludu. W ten sposób Oba dowiaduje się o swojej przyrodniej siostrze i wyrusza w tą samą drogę po śmierci Lathei oraz matki. Ani on, ani Jennsen nie jednakże świadoma, że głos, który od dzieciństwa słyszą we własnej głowie, to szept Opiekuna.

            W sercu D’Hary Sebastian zostaje schwytany i zamknięty w pałacowym lochu. Jennsen, nie mogąc mu pomóc, sama dociera do czarodziejki Althei, od której dowiaduje się prawdy o sobie, tym samym poznając teorię o filarach świata. Ponieważ Althea również nie jest w stanie jej pomóc, dziewczyna decyduje się pojechać z Sebastianem do Jaganga i zabić Richarda Rahla.

Oba, słysząc od Althei te same słowa, zaczyna nazywać siebie księciem.

            Jennsen, wzmocniona słowami czarodziejki, uwalnia Sebastiana i wspólnie jadą do obozu Imperialnego Ładu w Aydindril, gdzie stacjonuje Jagang. W drodze natykają się na kapłana Raug’Moss, który opowiada Jennsen o Drefanie, potwierdzając jedynie jej koszmary na temat okrucieństwa Rahlów. Kiedy dociera do Aydindril, jest całkowicie zdecydowana na zamach.

            W Wieży Czarodzieja Adie i Zedd podejmują bitwę o Aydindril. Nathan tymczasem odkrywa  w Pałacu Ludu książkę o Filarach Świata i wysyła Friedricha Gildera, aby przekazał ją Richardowi.

            Ponieważ lorda Rahla nie ma w Aydindril, Jennsen i Sebastian jadą na południe, aby spotkać się z nim w drodze ze Starego Świata. Siostry Mroku ofiarują Jennsen pomoc w zabiciu go, jeśli w zamian dziewczyna uwolni Opiekuna. Do spotkania z Richardem Rahlem dochodzi pod Filarami Świata, gdzie władca D’Hary przekazuje wszystkim prawdę o filarach.

29-06-2022, 02:03

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com