Fantom


Wiedząc, że Kahlan zniknęła za sprawą czaru Chainfire, wszyscy starają się pojąc jego naturę. Bestia wciąż atakuje Richarda, utrudniając mu rozwiązanie problemu. Do Wieży Czarodzieja przyjeżdża Shota, chcąc pokazać Richardowi prawdę i ogrom zagrożenia ze strony Imperialnego Ładu, a także poinformować go o pojawieniu się w Midlandach wiedźmy ze Starego Świata. Wizje Shoty inspirują Richarda do podjęcia nowej taktyki względem Ładu. Rozkazuje swoim wojskom podzielić się na małe oddziały i atakować miasta Starego Świata.

Porwana przez Samuela Rachel trafia do Tamarang, gdzie księżniczka Violet odziedziczyła władzę po matce. Dziewczynka jest świadkiem lekcji udzielanych Violet przez wiedźmę Six. Dzień za dniem obserwuje jak wspólnym wysiłkiem tworzą w jaskini magiczny rysunek Richarda.

Bestia atakuje Richarda w Sylfie, a rysunek wykonany przez Violet pozbawia go daru. Wyrzucony przez Sylfę w lesie nocnych ogników nie może wrócić do Aydindril. Dowiaduje się jednak, że w tym miejscu Magda Searus zostawiła na zlecenie męża książkę, której poszukiwał. Leśne ogniki pomagają mu wydobyć „Sekrety mocy czarodzieja wojny”, ale odnajduje go Six i zabiera do Tamarang, zamykając w celi, gdzie torturowała go Denna.

 W tym czasie Siostry Mroku zostają schwytane przez Jaganga i wracają do obozu Imperialnego Ładu stacjonującego pod Pałacem Ludu. Przebywająca z nimi Kahlan dostaje się w ręce Imperatora. Z Rada’Han na szyi i pozbawiona wspomnień o sobie, czeka na sposobność do ucieczki.

Richard ukrywa plecak z książką i na dziedzińcu pałacu przekonuje dowódcę stacjonującego w Tamarang oddziału Imperialnego Ładu, aby wcielił go do swojej drużyny Ja’La. Widząc temperament i spryt mężczyzny, dowódca zabiera go ze sobą do D’Hary, gdzie Imperator Jagang szykuje szturm na Pałac Ludu.

          Nicci, żeby uratować sytuację, wprowadza Richarda do gry o szkatuły.

29-06-2022, 02:23

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com