Dusza Ognia


Dusza Ognia

Kahlan i Richard rozkoszują się szczęściem po zaślubinach w wiosce Błotnych Ludzi. Niestety jednak chwile odprężenia przerywa tajemnicza śmierć jednego z łowców. Ann, Zedd ani nawet Kahlan nie rozumieją mimo wszystko rozbudzonych śmiercią Juniego obaw Richarda. Denerwują się dopiero, gdy Kahlan zostaje zaatakowana przez kurę, która nie jest kurą. Zedd oraz Ann twierdzą, że to demon Lurk i wyprawiają Richarda do Wieży Czarodzieja, by stłukł magiczną buteleczkę, uczynniającą zaklęcie odsyłające Lurka.
 

            Tymczasem w odległym Andericie, którego granic strzegą magiczne dzwony Dominie Dirtch, władze rozważają sojusz z Nawiedzającym Sny, a niebezpieczne demony zbierają obfite żniwa.

            W drodze do Aydindril Richard, Kahlan i Cara spotykają Du Chaillu – trzecią żonę Richarda. Do chłopaka dociera, że podczas niszczenia księgi, Kahlan uwolniła pochłaniające magię demony. Postanawia zmienić kurs podróży - Carę wysyła do Aydindril, tymczasem on wraz z Kahlan jedzie do Anderithu, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś o demonach.

            Korzystając z zaniku magii, Ann jedzie do obozu Imperialnego Ładu, by uwolnić Siostry Światła. Na miejscu wpada jednak w pułapkę, zdradzona przez swoje podopieczne. Zedd w tym czasie dociera do Anderithu, by zająć się demonami. Gdy jego starania trwają,  samoistnie rozbrzmiewają dzwony Dominie Dirtch. Przez ich niszczącą magię giną setki ludzi.

            Gdy na miejsce dociera lord Rahl oraz jego żona – Matka Spowiedniczka, władze krainy mają już koncepcję swoich sojuszników. Pozwalają jednak oddać głos ludziom, którzy mają podjąć ostateczną decyzję. Richard prowadzi kampanię, przekonując mieszkańców Anderithu do swoich racji, wykorzystując pobyt w krainie na czytanie o jej założycielu  – czarodzieju Josephie Anderze, przeczuwając, że wśród zapisków odnajdzie coś na temat demonów.

            Władze w krainie zmieniają się – umiera stary Suweren. W dniu głosowania w głównym mieście wybuchają zamieszki wywołane przez wroga magii – Serina Rajaka. Imperialny Ład wkracza do krainy, a grupa mężczyzn napada Kahlan, bijąc ją do nieprzytomności. Richard ratuje jej życie, nie wiedząc nawet, że to jego żona. Rany są tak rozległe i ciężkie, że trudno ją rozpoznać. Aby móc ją uzdrowić, musi odegnać demony.

29-06-2022, 02:08

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com