Bractwo Czystej Krwi


Bractwo Czystej Krwi

Sześć Sióstr Mroku usiłuje drogą morską pokonać granicę pomiędzy Starym a Nowym Światem i tym samym uwolnić się od Jaganga. Nawiedzający Sny pojawia się jednak w ich umysłach w środku nocy i nakazuje im powrócić do Pałacu Proroków pod groźbą śmierci, informując je również o zniknięciu granicy.

Richard i Gratch przebywają w Aydindril. Pewnego wieczoru w mieście pojawiają się mriswithy wysłane przez Jaganga.  Spacerując po mieście wpada w kłopoty, z których ratują go dwaj d’harańscy gwardziści, Ulic i Egan oraz cztery Mord-Sith: Cara, Hally, Berdine i Raina. Z ich pomocą Richard powoli przejmuje dowodzenie nad D’Harą, chcąc zyskać siłę do walki z Imperialnym Ładem.

  

 

 

Tymczasem dowódca stacjonujących w Aydindril wojsk Ładu, Tobias Brogan, przesłuchuje miejscową ludność. Dzięki obdarzonej darem siostrze Lunettcie dowiaduje się, że Matka Spowiedniczka żyje i wysyła za nią pościg.

    Podczas spotkania z przedstawicielami poszczególnych krain Richard ogłasza się lordem Rahlem i oficjalnie rozwiązuje Midlandy - każdy władca samodzielnie musi podjąć decyzję o stosunku swojej krainy do Imperialnego Ładu. Po przemówieniu, które wzbudza wśród zgromadzonych wiele kontrowersji, wzywa do siebie Tobiasa i Lunettę. Nakazuje mężczyźnie zaprzestać przesłuchiwania mieszkańców miasta i zakazuje wyjazdu z niego do czasu, aż przystanie na proponowane na spotkaniu warunki walki z Ładem. Po odejściu gości powierza Gratchowi list do Kahlan, w którym objaśnia jej swój plan.  Po śmierci zaufanego żołnierza Tobias postanawia jednak odnaleźć Kahlan samodzielnie. Ucieczkę z miasta ułatwiają mu mriswithy, powołując się na Nawiedzającego Sny. Padający śnieg utrudnia Richardowi poszukiwania zbiegów.   

    Richard oczarowany księżną Lumholtz z Keltonu pozwala jej zamieszkać w pałacu, w zamian za dołączenie jej krainy do D’Hary. Podczas wspólnie spędzanych chwil kobieta usiłuje zabić Richarda, sama jednak ginie z rąk mirswitha. Poszukiwacz zauważa, że lewa pierś księżnej pozbawiona jest brodawki i rozpoznaje w tym przejaw złego uroku. Postanawia sprawdzić, czy jego łupem nie padła także któraś z Mord-Sith. Podejrzenie okazuje się słuszne, jednak udaje mu się uwolnić Berdine spod władzy magii, po czym oficjalnie ogłasza Kahlan królową Keltonu – w miejsce zmarłej księżnej.

    Kahlan wraz z oddziałem kapitana Ryana, Zeddem, Adie i chorą Cyrillą usiłują dostać się do Ebinissii, aby obudzić do życia zniszczoną stolicę.W obozie zjawia się Gratch z wiadomością od Richarda. Zedd wyrusza do Aydindril, aby wspomóc chłopaka w walce z Bractwem, ludzie Brogana napadają jednak na obóz w kilka dni po jego odejściu. Tobias zabiera Kahlan i Adie do Pałacu Proroków.   

    Richard i trzy Mord-Sith udają się do Wieży Czarodzieja. Chłopak pragnie odszukać w znajdujących się tam księgach informacje na temat Nawiedzającego Sny, który przysłał mirswithy do miasta.  Wraz z Berdine odnajduje tajemniczą studnię. Badanie Wieży przerywa jednak wyspowiadany przez Kahlan żołnierz, który donosi Richardowi, że Spowiedniczka została uprowadzona. Aby dostać się tam jak najszybciej, Richard postanawia obudzić sylfę - magiczną istotę, która potrafi przenosić ludzi na duże odległości. Z jej pomocą dociera do Starego Świata, gdzie czeka na niego Siostra Merissa, która nakazuje mu uwolnienie Królowej Mriswithów. Wiedziony dziwnym instynktem chłopak natychmiast zgadza się wypełnić zadanie. Nakazuje sylfie przetransportowanie Królowej do Aydindril. Gdy wraca do zmysłów, rozumie, że musi wybierać pomiędzy poszukiwaniem Kahlan a obroną mieszkańców stolicy Midlandów przed mirswithami.

29-06-2022, 01:53

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com