Bezbronne Imperium


           Jennsen dołącza do Kahlan, Cary oraz Richarda, udających się na spotkanie z Nicci. Śledzeni przez czarnosterne chyżoloty spotykają Owena, który podaje Richardowi truciznę. Nie wiedząc o tym, Richard niepokoi się  magicznymi klepsydrami znalezionymi w Starym Świecie oraz problemami z własnym darem. Dostaje od Nicci list potwierdzający jego obawy, ale nie doczytuje go do końca, ponieważ wybucha walka i list płonie w ognisku. 

            W Aydindril pozbawieni magii wysłannicy Jaganga dostają się do Wieży Czarodzieja, skąd zabierają cenne przedmioty, porywają Zedda oraz Adie. Jagang chce wykorzystać Zedda do zdobycia informacji na temat tego, co zabrał z wieży.

             Tymczasem Owen prosi Richarda o pomoc dla zajętego przez Ład Imperium Bandakaru, obiecując w zamian odtrutkę. Richard musi zgodzić się na współpracę, ale wybiera na to własny sposób – zamiast zbawiać Imperium, pobudza pokojowo nastawionych Bandakarczyków do walki z Imperialnym Ładem. Rozpoznaje w nich potomków Rahlów zesłanych do Starego Świata tysiące lat wcześniej ze względu na zagrożenie, jakie stanowili dla magii. Okazuje się, że magiczne klepsydry miały ostrzec Richarda, że Bandakarczycy zostali uwolnieni.

Wspólnie uwalniają Witherton oraz Northwick i Richard wypija dwie porcje odtrutki, jednak trzecia znajduje się w rękach wysłannika Jaganga – Nicholasa Slide’a, który w zamian za fiolkę żąda Kahlan.

            Adie i Zedd zostają uratowani. Czarodziej wraca do Wieży Czarodzieja, zabierając ze sobą Rikkę. Adie zaś jedzie do obozu wojsk d’harańskich, aby pomóc Siostrom Światła w walce. Nathan ma niepokojącą wizję związaną z Richardem, dlatego też wraz z Ann jadą do Starego Świata, aby go odnaleźć.

         Matka Spowiedniczka oddaje się w ręce Slide’a, ponieważ stan Richarda bez trzeciej porcji odtrutki dramatycznie się pogarsza. Nicholas jednak daje Richardowi fiolkę z posłodzoną wodą zamiast lekarstwa. Nathan odnajduje Richarda, ale nie jest w stanie mu pomóc. W desperacji Richard poddaje się instynktowi.


           

29-06-2022, 02:25

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com