Polcon 2014 - relacja

Liczne obowiązki nie są już tak liczne, więc w końcu możemy przedstawić Wam dłuuugo wyczekiwaną także i przez nas relację z Polcon-u, który w tym roku miał miejsce w Bielsku-Białej. Skupimy się jednak na sobocie, bowiem właśnie wtedy na miejsce dotarła delegacja, w skład której weszli Vanui, Xan i Wisienka91, czyli moja skromna osoba. Po konwentowe historie z dni pozostałych należy zgłosić się do Atmi i Logena, których właśnie w Bielsku mieliśmy zaszczyt poznać. Ale o tym za chwilę...

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

4. oficjalny zlot polskich fanów Miecza Prawdy - Ostaszewo 2014

Wśród wielu wakacyjnych wspomnień, które nabyliśmy w tym roku - jednym szczególnie wypada się podzielić, co też niniejszym czynimy. Relacja z czwartego oficjalnego zlotu polskich fanów Miecza Prawdy mającego miejsce w Ostaszewie nad jeziorem Hartowiec autorstwa osoby stale patrzącej na świat z "Cienia"... Zapraszamy do lektury...

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Encyklopedia

Prosto z zakurzonych półek starych backupów, zapomniany niemal przez najstarszych z Widzących, po raz pierwszy od czasu przenosin na nowy serwer, przedstawiamy:

Słowniczek pojęć z uniwersum Miecza Prawdy w kategoriach:

Postacie                                    Miejsca                                        Stworzenia

Pasja jest w tworzeniu - wywiad

Zapytany przez fana o instytucję mapy w swoich książkach Terry Goodkind opowiedział, że nie będzie ona rozwijana, ponieważ jest to banalny element rozpraszający stworzony jedynie na żądanie wydawców fantasy. Autor cyklu Miecz Prawdy powiedział wtedy także, że oczekuje od czytelników używania własnej wyobraźni i rozumu bez pomocy mapy, która jak wiadomo nie przydaje się zbytnio przy opisach przestrzeni miejskich, a czytelnicy nie sprawdzają przecież gdzie leży sąd i karczma, kiedy bohater się między nimi przemieszcza. Jako kolejny powód porzucenia idei rozwijania mapy, Terry podał powiązania z naturą tego, co robi Richard w książkach. Według Goodkinda, główny bohater fizycznie i metaforycznie jest poza mapą, która jest dla niego niezbadanym terytorium, którego namalowane granice krain nie mają dlań żadnego znaczenia.

Na szczęście fanom nie da się zamknąć ust, a przede wszystkim umysłów, które wbrew temu, co powiedział autor, wciąż odczuwały potrzebę geograficznego umiejscowienia miejsc, w których choćby na chwilę znaleźli się bohaterowie Miecza Prawdy. Pierwsze takie projekty towarzyszyły niemal od początku naszego forum, o czym świadczy mapa Rydera. Wydawałoby się, że po jej ukończeniu temat zamarł, bo mapa została z sukcesem opublikowana, jednak kolejne książki, prowadzone w uniwersum Miecza Prawdy sesje RPG i wciąż odnajdywane nieścisłości obudziły drzemiący wulkan pomysłów, kreatywności, talentu i umiejętności – Daikina.

Poniżej prezentujemy wywiad z tym, od którego niekoniecznie się wszystko zaczęło, ale dzięki któremu na pewno wszystko dobrze się skończy – z Mistrzem Daikinem.

Czytaj więcej...

Bieszczady 2014 - zaproszenie

Już dziś serdecznie zapraszamy Was wszystkich na Drugi Zlot Wędrowny pod patronatem Miecza Prawdy, który w tym roku odbędzie się w Bieszczadach w dniach 14-20 lipca. Startujemy w Komańczy. Wszystkie potrzebne informacje na ten temat można znaleźć na naszym forum, a najlepszych i najszybszych informacji udzielamy wieczorami na naszym czacie. Wszystkich chętnych i zainteresowanych dołączeniem do naszej wyprawy w stylu leśnych strażników rodem z Hartlandu raz jeszcze zapraszamy do nawiązania z nami kontaktu i rozpoczęcia wakacyjnej Przygody pod znakiem Miecza Prawdy  :)

Do zobaczenia :)


Team MieczPrawdy

29-06-2022, 03:39

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com