Mapa Daikina

A dla grzecznych i cierpliwych czytelników Mikołaj przygotował specjalny prezent. Z dumą i radością prezentujemy cyfrową wersję mapy uniwersum MP autorstwa Daikina :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Lena - "Pierwsze spotkanie"

Magda odgarnęła z czoła krótkie włosy. Upał był tego dnia nie do wytrzymania. Zaczynała żałować, że zgodziła się zastąpić Lizę. Oczywiście sprzedawanie soku w taki dzień było zajęciem bardzo dochodowym, lecz jednocześnie z trudem przychodziło jej nie skonsumowanie całego towaru. Mimo wszystko to zajęcie było ciekawsze od robienia prania, czym zajmowała się ostatnio. Nie znosiła, kiedy ludzie traktowali ją z wyższością i gdy traktowali ją jakoś gorszego, tylko, dlatego, że ma niższą pozycję w społeczeństwie. Przez to nieraz straciła pracę. Tutaj mogła przynajmniej pomówić z ludźmi.
Większość z tych, których spotykała martwiło się wojną, która ogarnęła Nowy Świat. Była ona dla nich czymś nierealnym, co ich nie dotknie. Jeżeli ich synowie nie trafiali do wojska to toczone bitwy stawały się jedynie obiektem do plotek. Miała wrażenie, iż niektórzy traktowali toczącą się na ich oczach wojnę, jako rozrywkę i ciekawy temat do rozmów.
Magda nigdy nie zastanawiała się nad wielką polityką, a wielka polityka nie interesowała się Magdą. Mimo to czuła niepokój na myśl o okrucieństwach, jakich dopuszczali się najeźdźcy. Nie miała jednak żadnego wpływu na bieg wydarzeń, więc nie myślała o nich przez cały czas. Zamartwianie się nie przyniosłoby nic dobrego. Była urodzoną optymistką, więc z pogodą patrzyła na to, co przyniesie następny dzień. Ich armia miała doskonałą broń i była świetnie wyszkolona, poza ty ich czarodzieje także nie mieli sobie równych. Na koniec niedawno wybrano na pierwszego czarodzieja, czarodzieja wojny, który na pewno poprowadzi ich do zwycięstwa.

 

Czytaj więcej...

29-06-2022, 02:57

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com